Главная Регистрация Вход
Приветствую Вас Гость!

РОК ПЛАСТ ЇЖАКИ
97, 25-12-2008

Замість того, щоб готуватися до новорічних свят, чиновники змушені чи не щодня «займатися» економічною кризою. Ось і голова Рівненської облдержадміністрації Віктор Матчук вже два тижні підряд виїжджає до Києва, щоб відзвітувати за стан в області та послухати, що ж вчергове накаже йому Президент Ющенко. У свою чергу, і пан Матчук наради проводить — минулого тижня він зібрав з цього приводу всіх голів райдержадміністрацій. Про те, які сфери діяльності найбільше зачіпає криза у районах області, кореспондент «РВ» дізнався у декого з них.

Михайло Кривко, голова Костопільської райдержадміністрації:

— Ви нас дуже переоцінюєте, якщо вважаєте, що в районі ми можемо суттєво впливати на кризу. Спад промислового виробництва буде, але за підсумками року ми все одно будемо в лідерах за показниками промислового виробництва.

У центрі зайнятості нині зареєстровано 982 особи. Якщо раніше рівень безробіття був на рівні 2%, то нині сягає 4%. Наприклад, з Костопільського заводу продтоварів стала на біржу праці 101 особа, з Костопільського лісгоспу — 24, з фанерного заводу — 48. Зменшується попит на продукцію, погано йдуть розрахунки, проблеми з поверненням доларових кредитів. Зростання заборгованості з зарплатні несуттєве — усього 200 тисяч гривень, в тому числі на економічно неактивних підприємствах.

Щодо заходів, то я, перш за все, спілкуюся з власниками великих підприємств, цікавлюся ситуацією, їхніми планами на майбутнє. Пропоную свій варіант — краще вже зменшувати зарплатні, переводити працівників на неповний робочий день, однак ні в якому разі не викидати людей на вулицю.

Леонід Стрибулевич, голова Дубровицької райдержадміністрації:

— Головна продукція нашого району — це деревина. Попит на неї зменшився, припиняються рубки лісу. Оскільки багато будівництв нині скорочуються, заморожуються, то й попит на лісодеревину стає меншим. Тут найбільше вплинула криза. Ще однією проблемою є збут сільськогосподарської продукції, погано йдуть розрахунки. Ще й держава не дає жодних преференцій для розвитку сільського господарства. Однак масових скорочень у нас немає.

Василь Поліщук, голова Рокитнівської райдержадміністрації:

— Найбільше криза торкнулася Рокитнівського склозаводу, двох лісгоспів та кар’єрів, яких у районі є п’ять. Усюди скоротилося виробництво. На склозаводі звільнили 150 чоловік, а виробництво пляшок зменшилося. Пива стали споживати менше, тож і замовлень на виробництво пляшок зменшилося. Але незважаючи на це, за підсумками року ми вийдемо на «плюсовий» показник промислового виробництва. Думаю, криза почне вщухати десь у квітні наступного року.

Записав Денис БУЛГАК.

Також читайте матеріали у рубриці «Тема тижня»:

Адміністративний суд в «облозі» (№97, 25-12-2008)
Вже другий тиждень біля центрального входу в приміщення Рівненського окружного адміністративного суду, що на вул. 16 Липня, багатолюдно. Здебільшого літні люди, мешканці прилеглих до обласного центру районів, з самого ранку займають черги, щоб подати позовну заяву. Розповідають, поспіхом вирушили в дорогу, бо почули, що суд прийматиме заяви лише до 25 грудня.

Пенсію — по черзі (№97, 25-12-2008)
Затримки можливі тільки на два дні. І то — через пошту. Щоб не допустити затримок пенсії, у Пенсійному фонді встановили чіткі терміни виплат кожній категорії пенсіонерів. Тобто з наступного року кожен пенсіонер знатиме, якого саме числа місяця він отримає гроші. Про «щасливу дату», до речі, ще й сповістять листом.

Ніколи не кажи «ніколи» (№97, 25-12-2008)
Серед голів райдержадміністрацій можливі кадрові перестановки. Подейкують про ймовірне повернення до влади Сергія Костючка, який був звільнений з посади голови Млинівської райдержадміністрації у 2005 році. Щоправда, не на Млинівщину, якою зараз керує Володимир Кислюк, а головою Демидівської райдержадміністрації. Натомість нинішньому керівнику Демидівщини Олександру Башмату пророкують посаду начальника головного управління земельних ресурсів, керівник якого Микола Поліщук пішов на заслужений відпочинок.

Вже за кілька років краєвид Володимиреччини прикрасять плодові дерева та кущі на 160 гектарах із знезараженим від радіації грунтом. Плекатимуть ці сади багатодітні родини з восьми сіл району. Кожна з них збиратиме щороку екологічно чисті фрукти і ягоди, здаватиме їх у місцеві дитсадки, лікарні, школи та на переробний завод, зароблятиме на цьому по 100 тисяч гривень і витрачатиме їх на прожиття, навчання дітей… У тому, що це — не утопія, запевняє керівництво обласної держадміністрації. З його подачі повірили у справу й представники Європейської комісії, більше того, вони виділили на фінансування проекту майже півмільйона євро.

Антикризові рецепти (№95, 18-12-2008)
На нараді, що відбулася у вівторок, Президент доручив головам облдержадмінстрацій боротись із кризою. Віктор Матчук наказ Президента виконав оперативно — ще вчора свої пропозиції щодо запобігання збільшенню наслідків фінансової кризи на Рівненщині і в Україні загалом надіслав до Києва.

Таємні радники, (№93, 11-12-2008)
або Які цінні поради отримує голова облдержадміністрації за півтори тисячі гривень
На перший погляд робота радників голови облдержадміністрації непомітна. Але якщо за їхні поради керівник області готовий платити зарплатню з бюджету, надавати їм робоче місце і телефон, то, очевидно, комусь-таки ця служба потрібна. Зміст порад, щоправда, не розголошується, та й про особи радників в облдержадміністрації говорять неохоче.

Багаті таки поділилися… (№93, 11-12-2008)
У рамках реалізації спільного проекту влади та бізнесу «Зігрій любов’ю дитину», ініційованого Президентом України Віктором Ющенком, відбулась робоча поїздка голови Національної ради з питань благодійництва Віталіни Ющенко до Рівненської області.

Матчук відібрав у Пугайка замок (№93, 11-12-2008)
Наприкінці 2005 року тодішній голова Рівненської облдержадміністрації Василь Червоній передав у безоплатне володіння замок у селищі Клевань будівельній компанії «Інвестжитлобуд», якою керував В’ячеслав Пугайко, щоб він відреставрував його і облаштував заклад, на діяльності якого можна було б заробити. Але цим планам здійснитися не судилося. Через те, що компанія «Інвестжитлобуд» не дотрималася термінів виконання робіт, нинішній голова облдержадміністрації Віктор Матчук скасував розпорядження свого попередника. Матчук каже, що будівельники під керівництвом п. Пугайка й не починали ніяких робіт.

Ющенко — за кермом, Матчук — збоку (№91, 4-12-2008)
У вівторок у Рівненському аеропорту приземлився літак Президента Віктора Ющенка, який їхав з одноденною робочою поїздкою на Волинь. У Рівному Президент пересів за кермо автомобіля, а поруч з ним сів голова Рівненської облдержадміністрації Віктор Матчук. Як президенський пасажир пан Матчук не оминув нагоди обговорити проблеми Рівненщини.

Чиновники самовільно об’єднують села? (№91, 4-12-2008)
Голова Рівненської облдержадміністрації Віктор Матчук без відома мешканців сіл об’єднує та укрупнює сільські ради — панікували присутні на координаційній раді з питань місцевого самоврядування голови районних рад. Голова облради Олександр Данильчук пообіцяв розібратися...

Світло — тільки новоселам? (№89, 27-11-2008)
Понад сто мільйонів гривень планує витратити Рівненська ОДА на електрифікацію новозбудованих вулиць у селах. Чиновники переймаються, мовляв, люди вже давно збудували хати, а поруч навіть електричних стовпів нема. І таких сіл на Рівненщині нарахували понад 300. Щоб підвести електроенергію до всіх, потрібно сім років та 121 мільйон гривень. Такі витрати передбачає програма електрифікації новозбудованих вулиць у селах. А поки чиновники розробляють багатомільйонні програми на проведення нових ліній, депутати облради дорікають — чому електрифікують нові вулиці, коли в більшості сіл не освітлюються навіть старі.

Матчук ліквідував відділ (№89, 27-11-2008)
Своїм розпорядженням голова ОДА Віктор Матчук припинив діяльність відділу у справах захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС. Розпорядження підписане ще 13 листопада, але відомо про нього стало лише днями. Коли начальник цього відділу Оксана Заліпська почала обурюватись діями голови, мовляв, для неї це стало несподіванкою, до того ж і профільне міністерство вважає це розпорядження голови неприпустимим.

Підзаробити на кризівалютників стимулюють комерційні банки (№89, 27-11-2008)
«Вуличні міняйли» у період фінансової кризи чи не єдині, в кого можна придбати валюту. І вже майже місяць вони — під посиленою увагою працівників правоохоронних органів. Результат — зведення поповнилися новими протоколами про вилучення готівки. Свої дії правоохоронці пояснюють відповідною вказівкою з Міністерства внутрішніх справ. Відтак виконуватимуть її доти, доки не надійде інша. Щоправда, навіть самі правоохоронці особливої користі від рейдів до валютників не бачать.

Рівнянам — слухання, чиновникам і депутатам — «Єврорейс» (№87, 20-11-2008)
Тренінги та громадські слухання допоможуть рівнянам стати ближчими до Європи. А до Брюсселя і Страсбурга з цією метою поїдуть чиновники. За кошти міського бюджету. Так заплановано у міській програмі інформування громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Реалізовуватимуть її впродовж наступних трьох років.


Наш опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 10
Среда
15.05.2024
02:04

Календарь новостей

«  Май 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Copyright MyCorp © 2024

Сделать бесплатный сайт с uCoz

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0